5.4 C
Amsterdam
24 February 2024
PumpMoonshot
Image default
Altcoins

Uber can accept Bitcoin as a payment method


Bitcoin’in merkeziyetsiz değerlerinin ateşli bir savunucusu olan ve aynı zamanda Twitter’da bu konuyla ilgili sık sık görüş paylaşan Song, geçtiğimiz yılın, Bitcoin maksimalistlerinin başından beri ne söylediklerini gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

“Bitcoin farklı çünkü Bitcoin merkeziyetsiz bir yapıda. Merkeziyetsiz yapının avantajları genellikle güç algılanır ve inkar etmek kolaydır. Ancak bunlar gerçek faydalardır.”

2018’deki ICO piyasasını eleştiren birçok insandan biri olan Song, ICO projeleriyle toplanan devasa para ile hayata geçen projelere baktığımızda arada bir tezatlığın olduğunu ve çok azının ihtiyaç duyulan şekilde bir ürün ortaya koyduğunu söyledi.

Toplanan fon ve ürün başarısı arasındaki tezatlığın merkezi faaliyetlerden kaynaklandığını söyleyen Song, şöyle devam etti:

“2018’de gördüğümüz şey, çok sayıda geliştirici faaliyetine sahip olmanın pazarın istediği bir şeyi üretmekle aynı şey olmadığıydı. Bitcoin, gerçekten kullanılan özellikleriyle kendini çok sayıda altcoin’den farklı kıldı.”

Song, ICO dünyasının başarılı öykülerinden biri olarak ise tahmin pazarı Augur‘u örnek gösterdi. Augur platformu, günlük yalnızca ortalama 25 kişilik bir kullanıcı ağına sahip olmasına rağmen her kullanıcıya karşılık 3.65 milyon dolarlık bir piyasa değeri denk düşüyor.

Song’un ICO’lara bakışı, geçtiğimiz hafta ICO’ların önümüzdeki 18 ay içinde yeniden toparlanacağını söyleyen BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes’in tahminleriyle çelişiyor.

Ayrıca Stellar’ın (XLM) kurucu ortağı Jed McCaleb de pazar günü verdiği bir röportajda, finansal kuruluşların gelecekte Bitcoin’i kullanmasını beklemediğini söylemişti.

Related posts

Why is the Alonzo Upgrade Announcement Significant for Cardano (ADA)?

PumpMoonshot

MicroStrategy Increases Amount from $600M to $900M to Buy More Bitcoin

PumpMoonshot

Bitcoin: Here’s What Might Push BTC Price Higher, Analyst Says

PumpMoonshot